W jakiej kolejności nakładać kosmetyki do makijażu?

Jeśli liczymy nie tylko na trwały makijaż, ale również na to, że podczas jego wykonywania przysłużymy się naszej cerze, pamiętajmy o tym, że w osiągnięciu tego celu pomocne będą nie tylko markowe kosmetyki. Nie mniej ważne jest to, aby makijaż był wykonany we właściwej kolejności. Błędy w tym zakresie nie tylko obniżają jego jakość, ale również mogą przyczynić się do pojawienia się istotnych problemów z cerą.

Po pierwsze – przygotuj twarz na makijaż

Choć zwykle zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest oczyszczenie skóry przed nałożeniem makijażu, przeważnie nie mamy pojęcia, że nawet dobrze oczyszczona nie jest jeszcze gotowa na nałożenie kosmetyków kolorowych. Pierwszym niezmiennie pozostaje więc delikatne wmasowanie serum, a następnie kremu do twarzy. Ten nie powinien być zbyt tłusty, przed makijażem warto przy tym sięgać przede wszystkim po kremy naturalne, o możliwie jak najkrótszym składzie. Oczywiście, dobrze jest zrobić to z pewnym wyprzedzeniem tak, aby krem miał możliwość wchłonięcia się. Gdy to już nastąpi, możemy przejść do nakładania bazy pod makijaż. Nie każdy ją stosuje, jej ogromną zaletą jest jednak to, że nie tylko wygładza skórę, ale również sprawia, że kosmetyki kolorowe charakteryzują się większą trwałością. Jej stosowanie wydaje się więc szczególnie pożądane, gdy czeka nas ważne wyjście albo liczymy na to, że makijaż utrzyma się przez cały dzień. Dopiero tak przygotowana skóra jest gotowa na nakładanie podkładu. Największym wyzwaniem jest, z pewnością, jego równomierne rozprowadzenie, warto więc zastanowić się nad zakupem specjalnej gąbki, która ułatwi nam te zadanie. Niekiedy dobrym pomysłem może być też zastosowanie korektora pod oczy. Nie jest to klasyczny kosmetyk kolorowy, jeśli jednak po nałożeniu pudru cienie pod oczami staną się bardziej widoczne, właśnie on umożliwi skuteczne uporanie się z tym problemem.

Po drugie – użyj pudru i cieni do powiek

Gdy stan naszej cery możemy już uznać za w pełni satysfakcjonujący, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby sięgnąć po puder – sypki albo w kamieniu, w zależności od potrzeb skóry oraz naszych własnych upodobań. Obecnie szczególnie wysoko cenione są pudry mineralne nie tylko tuszujące niedoskonałości i poprawiające koloryt skóry, ale również znane z tego, że są w stanie zapobiegać jej błyszczeniu się. Cienie do powiek występują w różnych odcieniach, w Polsce panuje jednak przede wszystkim moda na te, które są najbardziej naturalne. Nałożenie ich jeszcze przed zastosowaniem kosmetyków podkreślających kontury oczu i nadających większą wyrazistość spojrzeniu przyspiesza tempo, w jakim powstaje makijaż i sprawia, że jest on bardziej dopracowany.

Po trzecie – popracuj nad wyglądem oczu

Często można usłyszeć, że dobry makijaż oczu to klucz do sukcesu, nic więc dziwnego, że specjaliści radzą, aby właśnie na oczach skupiać się w pierwszej kolejności. Tu pomocna może okazać się w pierwszej kolejności kredka albo eyeliner powiększające oczy i wydobywające ich rzeczywisty kształt. W dalszej kolejności zaleca się sięgnięcie po tusz do rzęs, warto przy tym zaopatrzyć się w kosmetyk, który nie ograniczy się do ich optycznego wydłużenia, ale również zagęszczenia i odżywienia. Nie można zapominać także o tym, jak ważne w codziennym i odświętnym makijaży są nasze brwi. Warto zająć się nimi zaraz po rzęsach sięgając, w zależności od tego, jakie są nasze upodobania, po kredkę, tusz, cień albo pomadę.

Po czwarte – zadbaj o policzki i usta

Gdy widząc w lustrze odbicie naszych oczu uśmiechamy się zadowolone, możemy przyjrzeć się krytycznie naszym policzkom. Czasem puder nie jest wystarczający, aby je podkreślić, dobrze więc zastanowić się nad sięgnięciem także po bronzer, rozświetlacz albo róż do policzków. Konturowanie twarzy nie może ograniczać zresztą jedynie do kości policzkowych. Warto pamiętać także o czubku nosa, który, gdy zapomni się o nim, wyróżnia się znacząco. Ostatnim elementem makijażu jest praca nad ustami. W tym wypadku znakomicie sprawdza się pomadka lub błyszczyk, wskazane jest przy tym pamiętanie o tym, aby ten ostatni nie był zbyt ciężki.

Dodaj komentarz