Peeling enzymatyczny – dlaczego jest lepszy od mechanicznego?

Peeling skóry twarzy jest jednym z najważniejszych i najbardziej wartościowych zabiegów kosmetycznych, na jakie możemy się zdecydować. Obecnie najbardziej popularnym jest podział na peelingi enzymatyczne i mechaniczne. Choć obie ich grupy mają wielu zwolenników, obecnie to peelingom enzymatycznym poświęca się więcej uwagi.

Peeling do twarzy – dlaczego warto?

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad korzyściami płynącymi z peelingu enzymatycznego, musimy uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma peeling do twarzy jako zabieg kosmetyczny. Wykonywany systematycznie, a więc co najmniej raz w tygodniu, pozwala przecież nie tylko na pozbycie się z powierzchni skóry martwego naskórka. Peeling jest także sposobem na otwieranie i oczyszczanie porów skóry, a także metodą złuszczania skóry. To sprawdzony sposób na wyrównanie jej kolorytu, a ponieważ poprawia mikrokrążenie skóry, przyczynia się jednocześnie do tego, że skóra sprawia wrażenie młodszej, lepiej odżywionej i wolnej od oznak zmęczenia.

Na czym polega peeling mechaniczny?

Peeling mechaniczny, nazywany też ziarnistym, jest rozwiązaniem popularnym i stosunkowo tanim. Nie jest jednak wcale opcją wolną od wad, a największym problemem, z jakim należy się liczyć decydując się na jego wykonanie jest to, że mamy w jego wypadku do czynienia z rozwiązaniem inwazyjnym. O ile możemy pochwalić się cerą mieszaną, tłustą albo normalną, jego stosowanie nie powinno stanowić dla nas zagrożenia. W każdym innym przypadku jednak złuszczające drobinki, które znajdują się w kosmetykach peelingujących, mogą powodować groźne podrażnienia.

Peeling mechaniczny nie jest skomplikowany, podczas jego przeprowadzania należy jednak pamiętać o konieczności masowania twarzy. To właśnie dzięki takiemu zabiegowi lepiej się rozprowadzi, a tym samym również wykaże się większą skutecznością. Masaż powinien być delikatny, z użyciem okrężnych ruchów. Dobrze też, jeśli będzie kontynuowany przez przynajmniej kilka minut. Warto pamiętać, że choć o peelingu mechanicznym mówi się przede wszystkim w kontekście twarzy, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stosować go także w odniesieniu do innych części ciała. Sprawdza się zwłaszcza podczas walk z cellulitem.

Peeling enzymatyczny i jego zalety

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku peelingu mechanicznego, również peeling enzymatyczny może być stosowany nie tylko na twarz, ale i na inne części ciała. W przeciwieństwie do peelingu ziarnistego, zawiera w swoim składzie enzymy roślinne i to właśnie one odpowiadają za rozpuszczanie obumarłych komórek naskórka, a następnie również za oczyszczanie porów. Peeling enzymatyczny jest znakomitym rozwiązaniem także wtedy, gdy zależy nam na pozbyciu się ze skóry nadmiaru łoju oraz na rozjaśnieniu przebarwień. Może też łagodzić stany zapalne.

Jego przewaga nad peelingiem ziarnistym wiąże się przede wszystkim z jego bez porównania mniejszą inwazyjnością. Można go stosować z powodzeniem bez względu na to, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia. Co więcej, używa się go w ten sam sposób, w jaki stosuje się klasyczne maseczki, nie trzeba więc obawiać się ryzyka podrażnienia delikatnej skóry. Już po zmyciu peelingu z użyciem letniej wody, można wklepać w skórę krem do twarzy. Sam peeling wchłania się jednak sam, co jest wyjątkowo dobrą wiadomością dla wszystkich tych osób, które zmagają się z cerą wrażliwą i skłonną do alergii.

Dodaj komentarz